Kedves Testvérünk!

Ha szeretnéd Assisi Szent Ferencet követni, lelkiségét mélyebben megélni, ismerkedj meg közösségünkkel!

A Ferences Világi Rend első közössége Szent Ferenc környezetében alakult ki, amikor családos emberek keresték meg őt, mert vonzotta őket életformája. Azóta mi, ferences világi rendi testvérek – lelki közösségben a ferences család többi ágával – az evangélium szerinti életet éljük családunkban, munkahelyünkön és testvéri közösségünkben, Szent Ferenc példáját követve.

Közösségünk 1992-ben alakult újra Máriabesnyőn a kapucinus testvérek támogatásával. 20 fős csoportunk kapcsolatban áll az ország ferences és kapucinus templomaiban működő többi közösséggel, a ferences ifjúsággal és más országok közösségeivel is. Védőszentünk Parzhami Szent Konrád kapucinus testvér, akinek ereklyéje megtalálható templomunkban.

Találkozóinkat minden hónap második szombatján 15.30-tól tartjuk a közösségi házban. Ezen kívül számos helyi és országos találkozási alkalmunk is van.

Ismerj meg minket és kövessük együtt Krisztust Assisi Szent Ferenc nyomán!

Érdeklődni lehet:
Jávorka Gabriella javorka.gabriella@gmail.com, 06 20 4834485
Wolsky Zita wolsky.zita@ananasz2design

Ferences Világi Rend