PLÉBÁNOSI RENDELKEZÉS 2020. 11. 04. Nyomtat Email
2020 november 04., szerda 11:41

Plébánosi rendelkezés 2020. 11. 04. – től

Kedves Testvérek! Tekintettel a kialakult járványügyi helyzetre, szeretettel kérlek benneteket, hogy a liturgikus eseményeinken is fokozottan tartsák be az állami és egyházi előírásokat.

1. A Bazilikába csak orrot és szájat takaró maszkban lehet belépni. A maszkot végig szabályosan kell viselni.
  2. A padokban csak a kijelölt helyekre lehet ülni, minden második padot szabadon kell hagyni, és a nem egy háztartásban élők egymás mellett meg kell tartsák a 1.5 méter védőtávolságot.
  3. A Bazilikába lépéskor használjuk a kihelyezett kézfertőtlenítőt!

Továbbá szeretettel kérem az idősebb testvéreket, hogy a püspök atya határozatának értelmében, lehetőleg a hétköznapi szentmiséken vegyenek részt: Ezzel eleget tesznek a vasárnapi szentmise-kötelezettségüknek.

November 4-től ellenkező intézkedésig a vasárnapi szentmisék rendje a következő:

Szombat:

18:00 órakor

Vasárnap:

A 9:00 órai szentmisére kérem, lehetőleg a sokgyermekes családok jöjjenek!

A vasárnap 10.30 órakor kezdődő szentmisét online is közvetítjük a Bazilika YouTube csatornáján.

18:00 órakor szintén lesz szentmise, amelyre lehetőleg a fiatalok jöjjenek.

Vigyázzunk egymásra, vigyázzunk magunkra – ez keresztény felelősségünk, az egymás iránti tiszteletünk, felelősségünk és megbecsülésünk jele is.

Közösségünket és családjainkat a Besnyői Szűzanya oltalmába és pártfogásába ajánlom:

Dr. Sztankó Attila

bazilika-plébános