Lelki táplálék

 

Képek a kegyhelyről

Főoldal
Dr. Sztankó Attila bazilika-plébános rendelkezése Nyomtat Email
Írta: Kája Sándor   
2020 március 21., szombat 11:30

Marton Zsolt váci megyés püspök rendelkezése értelmében a Máriabesnyői bazilikában visszavonásig 2020. május 18. hétfőtől hétköznap 18:00 órától, vasárnap 9:00; 10:30 és 18:00 órakor lesznek szentmisék. A vasárnap esti szentmise csendes lesz. A köznapi litániákat és a szentmisét továbbra is közvetítjük online a rendkívüli helyzetre való tekintettel. Vasárnap csak a 10:30 órai szentmisét közvetítjük online facebookon. A templomban, ahogy a boltokban és a tömegközlekedési eszközökön is viseljünk maszkot, illetve takarjuk el az arcunkat kendővel! A kézfogást mellőzzük! Perselyezés a szentmise végén lesz. Gyóntatás megszokott időpontokban, viszont visszavonásig csak a plébánosnál lehetséges, Nagy András atyát egy ideig még mentesítjük ez alól. Szintén a Nagy András atya által bemutatott szentmiséken rendes illetve rendkívüli áldoztatók részesítik az áldozni kívánókat a Szent Eucharisztiában. Minthogy élnek a rendkívüli helyzetre adott Püspökkari rendelkezések, május 23-24. a szentmisék előtt lesz lehetőség az általános feloldozásra mindazoknak, akik ezt kérik és részesülhetnek benne. Május 23-án, 9 órára kérem az egyházközség főleg fiatalabb tagjait, hogy jöjjenek segíteni a templom takarításában és a padsorok fertőtlenítésében. Az irodai rend 2020. május 25-től H-Sz; P: 9-12 között visszaáll a régi menetbe.

Dr. Sztankó Attila plébános

 

Püspöki rendelkezés A Váci Egyházmegyében

2020. május 18. hétfőtől kezdve hétköznapi és vasárnapi szentmisék tarthatók hívek jelenlétével. Az átmeneti időszak alatt a misék visszaállításának az ütemezése a felelős lelkipásztorokra van bízva. Nyomatékosan kérjük az időseket és a betegeket, akik veszélyeztetve érzik magukat, vagy hozzátartozói között van, akit veszélyeztethet, saját és mások érdekében fontolják meg a misén való személyes részvételt. A többiek számára a vasárnapi szentmisén való részvétel ismét kötelező, az erre vonatkozó korábbi felmentés megszűnik. A 200 fő feletti szabadtéri misék nincsenek engedélyezve. Mindenben tartsuk be az állami előírásokat. Ahol van rá lehetőség folytassuk a szentmisék online közvetítését is. Más liturgikus és közösségi alkalmak a járványügyi előírások betartásával lehetségesek. Marton Zsolt Váci megyéspüspök