Lelki táplálék

 

Képek a kegyhelyről

Főoldal
Jótékonysági forraltbor-főzőverseny Nyomtat Email
Írta: Kája Sándor   
2019 november 11., hétfő 09:51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advent IV. vasárnapjának előestéjén (2019. december 21.), a karácsonyi forgatag közepette, szeretettel várjuk minden versenyezni, illetve baráti és közösségi együttléten karácsony békéjét váró testvérünket. Egyre inkább szükségünk van arra, hogy kicsit megálljunk és vidáman - mézeskalács, forraltbor és zsíroskenyér kíséretében -, kántálva várni Urunk születésének ünnepét. A versenyre forraltborral iletve mézes süteménnyel lehet nevezni, mindkét kategóriában első, második és harmadik díjat osztunk ki. A megvásárolt forraltbor illetve mézes sütemény díját a Szent Félix Karitasz Csoport kiadásaira fordítjuk (élelmiszer csomagok készítése rászoruló családok számára a karácsonyi ünnepek kapcsán).

Verseny menete:

17.30: a forraltborhoz szánt bor és fűszerek megáldása, a főzés kezdete
18.00: gyertyagyújtás és szentmise
19.00: kóstolás eredményhirdetés, kántálás, amíg a bor és a jókedv el nem fogy (noha a jókedvünk soha nem fogyhat el) :-)

FONTOS TECHNIKAI INFORMÁCIÓK:
-a bort, fűszereket mindenki maga biztosítja (felajánlás a Karitasz csoport javára)
-az elkészítés helyszíne a szabadtéri oltár előtti tér
-minden eszközről a "versenyzőnek" kell biztosítani (lábas, indukciós főzőlap vagy gáz-zsámoly)