Lelki táplálék

 

Képek a kegyhelyről

Főoldal
Hirdetések 2018. 04. 22. Nyomtat Email
Írta: Kája Sándor   
2016 szeptember 30., péntek 11:44
HIRDETÉS                                                   
2018. ÁPRILIS 22.
Húsvét IV. vasárnapja - Jó Pásztor vasárnap

• Szerdán, 25-e lévén engesztelő napot tartunk a szokott módon 15 órától.

• Jövő vasárnap a 10.30 órai nagymise keretében kerül sor a megújított, tanácsadó testület bemutatására és eskütételére.

• 2008. május 2-án kapta meg kegytemplomunk, Őszentsége XVI. Benedek pápától a Basilica Minor rangot. A bazilika rangra emelés 10. évfordulója alkalmából május 6-án vasárnap a 10.30 órakor ünnepélyes nagymisét tartunk. A szentmise keretében Dr. Stella Leontin kanonok, plébános atya megáldja az Olaszországból származó, kézzel faragott és festett keresztúti állomásokat ábrázoló domborműveket. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit erre a nagy jubileumi ünnepünkre. 

• Május a Szűzanya hónapja, a szentmisék előtt 17.45-től énekeljük a Loretói Litániát. Itt a Szűzanya ősi kegyhelyén, ahol a Loretoi Kegyszobor másolata is megtalálható, különösen fontos, hogy minél többen köszöntsük együtt a Boldogságos Szűz Máriát.

• A héten kedden Szent György vértanú, szerdán Szent Márk evangélista ünnepe lesz.

• A hétköznapi szentmiséken még van lehetőség miseszándék felajánlásra, éljünk az Anyaszentegyháztól kapott kegyelemmel.