Hirdetések 2020. 02. 23. Nyomtat Email
HIRDETÉS
2020. FEBRUÁR 23.
ÉVKÖZI VI. VASÁRNAP

•    Szeretettel megköszönöm mindenki munkáját, aki az egyházközségi farsangi bál megszervezésében és lebonyolításában segédkezett.

•    A Jegyesoktatás első alkalma ma délután 16 órától lesz a Szent Ferenc Közösségi Ház Szent II. János Pál termében.

•    Február 24-én hétfőn 19.30 órától felnőtt hittan lesz a Szent Ferenc Közösségi Házban. Téma: Teremtés és fajfejlődés.

•    Az Egri Főegyházmegye rajzpályázatot hirdet iskolásoknak a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való felkészülés részeként. További információk Éva néninél és a hirdető táblán.

•    Február 25-én kedden 15 órától engesztelő nap lesz a szokott módon 15 órától.

•    Szerdán Hamvazószerda. Szentmise este 18 órakor. Vesperás 17.30 órától. Hamvazás csak szerdán, szombaton és vasárnap a szentmisék végén lesz.

•    Böjti fegyelem: Hamvazószerdán (2020. február 26.) és Nagypénteken (2020. április 10.) szigorú böjtöt tartunk: egyszeri étkezés, melyen kívül még kétszer vehetünk magunkhoz valami eledelt erősítésül; húsos ételtől való teljes tartózkodás.
Ezen a két napon a hústilalom kötelezi azokat, akik tizennegyedik (14) életévüket betöltötték; a böjt pedig az összes nagykorúakat kötelezi hatvanadik (60) életévük megkezdéséig. Kedves Szülők, Nagyszülők, Hitoktatók, legyen gondotok arra, hogy a bűnbánat valódi értelmére megtanítsátok azokat, akik fiatal koruk miatt nem kötelesek a böjtre és a hústilalomra. Hústól való tartózkodás van nagyböjt péntekjein.
•    Nagyböjt péntekjein keresztutat végzünk a szentmise előtt 17.15 órától. Jó idő esetén szabadtéren. A keresztút alatt gyónási lehetőség van.

•    A héten még több lehetőség van szentmise szándék felajánlására.