Rendelkezések a kialakult járványügyi helyzet miatt

Visszaállt a plébániai hivatali idő!

HÉTFŐ – KEDD – SZERDA
9 – 12 óra

PÉNTEK
9 – 12 óra

A járványügyi helyzetre való tekintettel ügyintézés a kolostor első ablakánál történik! Kérjük az ügyintézés során viseljünk maszkot és tartsuk a 1,5 méter távolságot. Vigyázzunk egymás testi és lelki egészségére!

Plébánosi rendelkezés 2020. 11. 04-től

Kedves Testvérek! Tekintettel a kialakult járványügyi helyzetre, szeretettel kérlek benneteket, hogy a liturgikus eseményeinken is fokozottan tartsátok be az állami és egyházi előírásokat, főleg a MKPK hatályos irányelveit!

A Bazilikába csak orrot és szájat takaró maszkban lehet belépni.

A maszkot végig szabályosan kell viselni.

A padokban csak a kijelölt helyekre lehet ülni, minden második padot szabadon kell hagyni, és a nem egy háztartásban élők egymás mellett meg kell, hogy tartsák a 1.5 méter védőtávolságot.

A Bazilikába lépéskor használjuk a kihelyezett kézfertőtlenítőt!

Továbbá szeretettel kérem az idősebb testvéreket, hogy a püspök atya határozatának értelmében, lehetőleg a hétköznapi szentmiséken vegyenek részt: ezzel eleget tesznek a vasárnapi szentmise kötelezettségüknek.

November 4-től ellenkező intézkedésig a vasárnapi szentmisék rendje a következő:

Szombat: 18:00 órakor

Vasárnap: a 9:00 órai szentmisére kérem, lehetőleg a sokgyermekes családok jöjjenek!

A vasárnap 10.30 órakor kezdődő szentmisét online is közvetítjük a Bazilika YouTube csatornáján.

18:00 órakor szintén lesz szentmise, amelyre lehetőleg a fiatalok jöjjenek

Vigyázzunk egymásra, vigyázzunk magunkra – ez keresztény felelősségünk, az egymás iránti tiszteletünk, felelősségünk és megbecsülésünk jele is.

Közösségünket és családjainkat a Besnyői Szűzanya oltalmába és pártfogásába ajánlom:

Dr. Sztankó Attila
bazilika-plébános